Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

K-TEAM

TU Brno Racing
projektowy zespół studencki

Projektowy zespół studencki  TU Brno Racing (Technical University Brno Racing) działający pod patronatem  Wyższej Szkoły Technicznej (VUT) w Brnie weźmie udział w projekcie Formuła Student (FS), która jest europejską pochodną oryginalnej amerykańskiej Formuły SAE.

K-TEAM_Kordcarbon_Racing.png

Konkurs ten został powołany w roku 1981 i powstał w celu lepszego przygotowania studentów do pracy zawodowej. Koncepcja oparta jest na działalności fikcyjnej firmy, której celem jest wytworzenie małego jednoosobowego bolidu formuły dla zawodnika weekendowego.

Corocznie zespoły  FS muszą zaprojektować nowy bolid, zbudować prototyp, przetestować, przeanalizować koszty i przygotować plan marketingowy. Wreszcie poszczególne zespoły ze swymi prototypami uczestniczą w zawodach na torach o światowej renomie. W projekcie tym uczestniczy powyżej 600 zespołów uniwersyteckich z całego świata.

Od momentu rozpoczęcia projektu w roku 2010 zespół TU Brno Racing zbudował 4 wyścigowe bolidy o nazwie Dragon 1, 2, 3 i 4, które wzięły udział w 10 wyścigach,  między innymi na torach o renomie światowej takich jak  Silverstone (UK) lub Hockenheimring (DE). Zespół jeżdżąc na bolidzie Dragon 4 zalicza się do czołówki światowej. Dowodem jest 11. miejsce zajęte w konstrukcyjnej prezentacji bolidu w zawodach Formula Student Germany, czy też 5. miejsce zajęte w  wyścigu długodystansowym (Endurance) na Formula Student Hungary. W chwili obecnej zespół aktywnie pracuje nad pojazdem Dragon 5, w którym zostaną wykorzystane produkty KORDCARBON.